| anonim_4396 a întrebat:

Cand are loc simularea examenului de admitere la Facultatea de Kinetoterapie din cadrul UNEFS?

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu exista simulare de admitere la facultate!
Exista simulared e admitere la liceu si BAC, dar cand ajungi sa dai la facultate, nu mai esti copil sa fii nevoit sa simulezi un examen!

| Username55 a răspuns (pentru Violleta2022):

Exista simulari ale examenelor de admitere la facultate; de exemplu poti cauta chiar pe Facebook un eveniment numit " Simulare examen admitere Transporturi 2018 ".
Te rog ca data viitoare sa fii mult mai bine informata inainte de a-ți exprima un punct de vedere atat de categoric.

| alessia5158 a răspuns (pentru Username55):

Ai dreptate! In 2017, inaintea examenului de admitere, UNEFS a organizat doua sesiuni de simulari, respectiv in 28 aprilie si 7 iulie(http://www.unefs.ro/......ni_UE.pdf)

Cat priveste programarea simularilor 2018, urmareste anunturile de pe website-ul UNEFS.

| MihaiNicu23 a răspuns:

Una este sigur la inceputul lui iulie.