| Giulyana_Giuly_1991 a întrebat:

Filologie sau stiinte sociale? Vreau argumentari..Cate diferente sunt intre ele?

Răspuns Câştigător
| Bibi7777 a răspuns:

La filologie faci matematică, fizică, biologie şi chimie doar în cls. a IX-a şi a X-a, pe când la ştiinţe sociale o să ai până într-a XII-a.La filologie poţi să ai bilingv, inseamna ca o sa inveti mai bine acea limba. Eu cred ca la filologie e mai bine! Funda?

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Ce-ai zice de un "vă rog" sau ceva de genu'?

| MihaiNicu23 a răspuns:

LA Filologie dac anul iti place latina nu ai ce sa cauti acolo ca la asta vei da teza, in schimb daca iti place istoria si geografia la stiinte sociale e locul tau, mie mi se pare mai usor la stiinte sociale ca nu dai teza la latina si dai la logica, psihologie, sociologie si filosofie.