| CLAUDIU774 a întrebat:

FUNDA!
Salut TPU maine dau evaluarea nationala la matematica daca puteti sa imi spuneti pe ce sa ma axez multumesc

Răspuns Câştigător
| Arisa001 a răspuns:

- Toate formulele de calcul prescurtat ( binomul, etc) pentru exercitii cu E(x)
- Regula de trei simpla pentru a-l afla pe x.
- Formula aceea cu de impartitul, impartitorul, catul si restul pentru a-l afla pe x.
- Procente
- Intervale
- Functii reprezentarea GF + sa aflii x din A(x, 1) pentru care f(x)=y.
- Toate formulele la geometrie( corpuri rotunde, piramidele, prismele, trapezul, etc)

4 răspunsuri:
| HellyBoy a răspuns:

La matematica se poate da absolut orice din clasa a V-a pana intr-a VIII-a, deci trebuie sa stii tot.Mai repeta teoria la geometrie mai ales, e cea mai utila.

| Snitel03 a răspuns:

Daca acum te apuci sa inveti...
lasa-te laughing)))))

| Andreea_Roxxana_2000 a răspuns:

Uita-te pe subiectele de la sesiunea speciala. gradul de dificultate este acelasi.

| Drăgan_Georgiana_2001 a răspuns:

La primul subiect e usor doar trebuie sa fi atent. la subiectul doi iti poate da functii vezi tu...incearca sa faci modelul de evaluare 2015 http://media.hotnews.ro/......-model.pdf