| BlackRainbow a întrebat:

Germana se poate invata fara profesor, cu ajutorul cursurilor online? (in ideea ca ma pricep chiar bine la engleza si gramatica este asemenatoare) Imi puteti da si niste site. uri cu timpurile verbale, despre substantive, adjective si alte date elementare(culori, membrii familiei, etc)?

Răspuns Câştigător
| lady_6820 a răspuns:

O poti invata si de pe net online eu asa am invatat scrii pe google curs germana online, bafta daca ai ceva nevoie te ajut la orice cuvant in limba germana

2 răspunsuri:
| MenInShadow a răspuns:

Da. putin mai greu dar se poate

| luciana200972 a răspuns:

Germana este o limba foarte dificila, teoretic o inveti cam in 2-3 ani dar sa ajungi sa vb fluent nu prea poti pana nu pleci in Germania o luna doua. multa bafta