| stiiix a întrebat:

Heeei! big grin Am de demonstrat ca poezia "Amiaza" de Dimitrie Anghel este un pastel. Cine imi poate da cateva sugestii in legatura cu subiectul poeziei? Figurile de stil, elementele de versificatie mi-au fost destul de accesibile, dar problema de mai sus inca imi da de cap. Multumesc anticipat! :*

Răspuns Câştigător
| psiholoaga a răspuns:

Am eu cateva sugestii: citeste ce inseamna pastel, care sunt elementele care il definesc, apoi citeste poezia "amiaza" si sa vezi cum ii dai tu de cap. Hai ca poti!

1 răspuns:
| capsuna16 a răspuns:

Si eu am aceeasi problema