| Lotte7 a întrebat:

Heeei TPU! Imi spuneti va rog sub ce capitol se gaseste in"Letopisetul Tarii Moldovei" de Miron Costin invazia lacustelor?

1 răspuns:
| dienuta1990 a răspuns:

Sincer chiar nu am citit aceasta opera si nu te pot ajuta decat sa-ti ofer informatii pe baza acestui capitol in care se gaseste acest tablou al invaziei lacustelor. Am gasit in schimb un site unde poti citi online aceasta fabuloasa opera.O sa descoperi singura din ce capitol face parte acel tablou de care tu intrebi. Iata linkul unde poti citi http://cartielectronice.blogspot.com/......arii.html.