| Soare_Erika_1996 a întrebat:

Hei :3 Cu cat se intra in Pedagogic pe profil Invatator-Educator? >:

2 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Trebuie să ai medie de trecere ( minim 5 - media de admitere ) şi TREBUIE să dai probe eliminatorii ( vocaţionale )!

Media finală a celor admişi depinde şi de liceu/localitate/concurenţă...

Trebuie să dai Evaluarea Naţională normală ( Română + Matematică ) şi, în plus, TREBUIE să dai ( în luna mai 2015 ) Probele de aptitudini pentru "vocaţional" ( pedagogic ) - vezi detalii despre probele de aptitudini în Anexa nr. 3 la ordinul M.E.N. nr. 4432/29.08.2014 de la linkul :
http://www.edu.ro/index.php/legaldocs/22040

Toate cele bune.

| Caro34 a răspuns:

Nu exista o anume nota, ci se iau cele mai mari note de la cei care sunt in concurs, daca se da concurs, iar daca este numai concurs de dosare, atunci candidatii cu cele mai mari medii din cei inscrisi. Daca toti au 10, atunci se iau toti cu 10 pana locurile s-au ocupat. Daca nu s-au ocupat, atunci se iau la rand cei cu medii mari insa sub 10. Sper sa ma fi inteles. Daca nu, atunci scrie-mi si iti dai exemplu ca sa intelegi corect! Numai bine!