| anonim_4396 a întrebat:

Hei.^^ Am o intrebare. Deci poti face liceul(profil filologie sau stiinte sociale) si sa faci de exemplu o facultate total diferita de profilele astea?

Răspuns Câştigător
| TheCritic a răspuns:

Profilul liceului nu iti conditioneaza specializarea aleasa de tine la facultate. Am prieteni care de la uman au ajuns la medicina sau arhitectura si prieteni care de la real au ajuns la litere sau teatru. Trebuie doar sa iti asiguri o pregatire temeinica in caz ca ai admitere la facultate. Numai bine!

4 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Poţi să te înscrii la ORICE facultate doreşti!
NU contează ce liceu/profil/specializare ai absolvit happy

Toate cele bune!

| Zaygon a răspuns:

Si atunci ce scop mai are sa faci liceul la profilele alea daca tu vrei sa faci o facultate care sa nu aiba legatura cu ele?
Nu are sens, deloc.

| ABCD122 a răspuns:

Cu siguranța poti!

| Madaraa a răspuns:

Da, dar incearca sa te meditezi in cazul in care alegi o facultate cu concurs de admitere