| IoanaIht28 a întrebat:

Hei!
Ce acte ne trebuiesc pentru un transfer de la o unitate scolară la alta si cum procedăm?

2 răspunsuri:
| Blondu_Pawl_1994 a răspuns:

Fișa de transfer de la liceul unde vreți să îl transferați semnată de ambii directori.
Foile matricole, dacă e la liceu, aia din generală și aia de la liceu(se eliberează la secretariatul unității), copie după buletinul elevului și ale părinților. Și cam atât

| Danielqweer a răspuns:

Buna,In primul rand iti trebuie fisa de transfer de la unitatea scolara actuala aprobata de dl/doamna director si in al doi-lea rand situatia scolara a elevului (note, note la purtare etc.) Actele de identitate sa la aveti la voi, toate acestea le ve-ti duce la unitatea in care vreti sa transferati elevul (pana cand va incepe semestrul) acolo va va spune daca il va primi sau nu! Sper ca am fost de ajutor