| anonim_4396 a întrebat:

Hei! Este legal sa fie publicata corespondenta dintre persoanele de cultura precum Mihai Eminescu si Veronica Micle, Alfred de Musset si George Sand?

3 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dacă a trecut un număr de ani de la moartea lor.

| siriusblack98 a răspuns:

Legal numai la un anumit numar de ani de la moartea tuturor corespondentilor (minim 20 daca tin bine minte) sau in cazul in care mai sunt in viata, cu acordul acestora ori in cazuri foarte rare, cu acordul acestora in testament, conditia fiind dupa deces (a fost cazul unui fost politician roman).

| danutzu96 a răspuns:

DA, daca trece un anumit numar de ani.