| Deazzy a întrebat:

Hei sunt in clasa a9a si vreau sa renunt la scoala. Ce trebuie sa fac? Sa imi semneze parintii? Ce complicatii ar putea exista?
Astept raspuns.

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

10 ani sunt obligatorii, asa ca nu prea conteaza ce vrei tu.

Deja la 14-15 ani ti ai ales cariera de om al strazii? de vrei sa renunti la scoala?

| kevincube a răspuns:

Chestia cu 10 clase obligatorii este o prostie. Am cunoştinţe care au făcut sub 10 clase din cauza situaţiei financiare nu s-au putut menţine în şcoală.
Vorbeşti cu părinţii, le spui motivul şi atât.
Singurele complicaţii sunt că s-ar putea ca în viaţă să primeşti lovituri din cauză că n-ai şcoală dar e ok, ce nu te omoară te face mai puternic.

| Marianduca a răspuns:

Sunt obligatorii 10 clase acum asa e legea. Nu stiu daca poti renunta.