| Amalia_Elena_1971 a întrebat:

Am o neclaritate, la inceputul anului scolar liceal, inainte de festivitatea de deschidere, bobocii de a9a cum stiu care in ce clasa sunt?

Răspuns Câştigător
| AFR81 a răspuns:

O sa gasesti atat pe internet, cat si pe la licee listele cu elevii si clasele in care au fost repartizati. Pe langa asta, spre exemplu, in prima zi, la noi la liceu, curtea se imparte in mai multe portiuni, la capatul carora se scriu, in ordine crescatoare sau descrescatoare clasele (ex. XII A, XII B... IX A, IX B, etc.). Datorita acestui lucru mi-a fost mie mai usor sa-mi gasesc colegii. La voi, insa, nu stiu cum e.

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Dupa inscrierea la liceu se face impartirea pe clase si listele sunt afisate la afisierul si pe site-ul oficial al liceului respectiv.

ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Stiu, pentru ca citesc la avizierul liceului, cu cateva zile inainte de inceperea anului, repartizarea pe clase.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

În general, atunci când sunt mai multe clase la acelaşi profil & specializare, repartiţia pe clase se face în ordine descrescătoare a mediei de admitere.
Dar NU este obligatoriu...

Listele cu elevii din fiecare clasă se afişează ( cel mai târziu ) în perioada 1-14 septembrie la Avizierul liceului şi pe site-ul acestuia happy
Sau, cel puţin, aşa ar trebui...

Toate cele bune!

| Apocalipsa22 a răspuns:

Asa cum au spus ceilalti, se face prin afisierul scolii.