| aspicz27 a întrebat:

Hei, TPU, am o urgență. La matematică ni s-a dat un proiect in care sa facem un film de vreo 2 minute legate de orice are legătură cu matematica. De exemplu Pitagora sau Thales dar intr-un mod creativ cum ar fi o sceneta. Dar e asa de complicat si nu stiu ce sa fac. Ma gândeam să transpun descoperirea unei formule intr-o poveste cu personaje dar chiar nu stiu ce va ieși. Am nevoie de ajutorul vostru întrucât profesorul nu ne-a dat mai multe detalii de atât urmând ca noi să dezvoltăm ideile. Va rog, am nevoie de idei

1 răspuns:
| AndreiAndrei69 a răspuns:

Da frate poti sa alegi o teorema oarecare vrei tu iti recomand din geometrie pentru ca o poti explica usor si o poti aplica intr-o poveste cu dialog cu personaje limitate