| Kiduu345 a întrebat:

Am si eu o intrebare la un liceu cu multe clasa de a 9-a [de la A pana la G de exemplu] cei care se inscriu la liceul respectiv sunt pusi intr-o clasa dupa medie?[adica cei cu cele mai mari medii la A si ce icu cele mai mici la G]?]
Funda.

Răspuns Câştigător
| oxocle a răspuns:

Salut. Nu, clasele respective sunt cu un anumit profil. Spre exemplu la mine, A este mate-info intensiv info, B si C sunt mate-info normal, D e mate-info intensiv engleza si tot asa. Daca sunt 2 sau mai multe clase de acelasi profil, se face la intamplare, adica eu am si cea mai mare si cea mai mica medie de la profilul respectiv in aceeasi clasa...sunt echilibrate. Funda?