| Isys a întrebat:

Hei TPU, cine stie cum se masoara obiectele la arhitectura si sa le aplic pe foaie? Pas cu pas, ofer funda!

1 răspuns:
| Ineys a răspuns:

Te referi, cum sa reprezinti correct proportia unui obiect prin desen? foloseste creionul pe post de "masuratoare". Tine de perspectiva, de la distanta de la care te aflii, pune creionul langa obicet si vezi cat de mare este pe langa creion, apoi pune-l pe foaie, si ar trebui sa-ti dai seama de proportii.