| anonim_4396 a întrebat:

Imi puteti spune care sunt cele mai bune facultati de informatica din Romania?

4 răspunsuri:
| AFR81 a răspuns:

Cred ca asta te poate ajuta: http://www.zf.ro/......i-11785899

| AC4S4 a răspuns:

UBB Cluj este pe primul loc in Romania. (http://www.voceatransilvaniei.ro/......formanta/)

In Cluj avem si sectia de Calculatoare de la Universitatea Tehnica (politehnica cum ii spun toti). Diferenta dintre UBB si Politehnica este ca la UBB faci 3 ani, la poli faci 4 ani.

| Anonimuserr a răspuns:

Facultatea de matematică informatică din cadrul Universității București. De asemenea Faculttea de matematică informatică din cadrul Universității Babes Bolyai.
Faculty of Computer Science
Facultatea de Matematică şi Informatică din cadrul Universității Ovidius
Și de asemenea cele private au profesori renumiți care îți fac meseria cu succes.
Totul depinde de student dacă vrea să învețe. Poate învăța oriunde foarte bine dacă se pregătește și acasă, ia toate examenele cu brio (FĂRĂ să copieze) ș.a.m.d.