| alexutza1709 a întrebat:

ma puteti ajuta si pe mine. maine am test la geografie si nu gasesc in caiet 2 state liliputane din franta. unu este Monaco dar al doilea nu stiu

2 răspunsuri:
| sublime89 a răspuns:

In Franta nici eu nu stiu sa mai fie inca unul in afara de Monaco, dar ai putea incerca sa cauti pe lista asta http://ro.wikipedia.org/wiki/Fran%C8%9Ba_de_peste_m%C4%83ri
Sunt teritorii franceze din alte parti ale lumii.

| PedoBarbie a răspuns:

Monaco nu e un stat într-un alt stat ca Vatican în Italia. Ci se află între Franţa şi Marea Mediterană.