| anonim_4396 a întrebat:

Hei, TPU! Recomandati-mi, va rog, facultati la care se poate merge merge de la profilul stiinte sociale. Cel mai bun raspuns primeste fundita! Multumesc anticipat! happy

2 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Poţi să te înscrii la ce facultate doreşti!
NU contează ce liceu/profil/specializare ai absolvit happy

Toate cele bune.

| Enache_Adnana_1999 a răspuns:

Eu zic ca cea mai buna alegere pentru cineva care face stiinte sociale este dreptul, binenteles daca esti dispusa sa inveti sute de legi, dar daca vrei ceva mai simplut incearca psihologia din cate stiu si facultatea este destul de lejera si meseria la fel sau daca iti place politica poti urma dupa stiinte politice dar e plictisitor.In general daca urmezi stiinte sociale ai mult de tocit, si la orice facultate care merge pe profil la fel, deci sper ca ai o memorie foarte buna, spor la invatat