| SofiaAmaliaCrazzyKid1 a întrebat:

Sunt in clasa a VII-a si as vrea sa ma mut la liceu din clasa a VIII-a.Mai trebuie sa dau vreun examen sau pur si simplu ma transfer? Dau funda!happy

6 răspunsuri:
| ElenaSA a răspuns:

Adica vrei sa te muti la clasa a VIII-a in cadrul unei institutii care porta denumirea de liceu. In cazul asta este nevoie sa te trasferi. La sfarsitul clasei a VIII-a dai evaluarea nationala pentru a intra la liceu. Succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai tu esti clasa A 7a si nu te poti muta la un liceu in clasa a8a. Termina clasa a8a si du-te la un liceu

| xFlorin a răspuns:

Nu trebuie sa dai nici un examen am avut un coleg in clasa care s-a transferat la alta scoala si nu a dat nici un examen.Succes.

| DaavidARHI a răspuns:

Nu ai nevoie de examen, doar te transferi...E simplu ca buna ziua... Dar cum a răspuns Elena, la sfârșitul vlasei a 8-a vei da normaaaal evaluarea naționala. După ea, depinde de liceu ca sa dai examen sau nu. Fundaaa?

| Zabaleta a răspuns:

Vei da examenele la romana si la matematica si se vor face medie cu media claselor V-VIII. Baftawinking

| alinaaloredanaa a răspuns:

Da,trebuie sa dai evaluarea nationala pentru a intra la liceu, dar la sfarsitul clasei a 8. Daca vrei sa te transferi la un liceu, ai mai multe sanse sa iei o nota mai mare la examen... si nu trebuie sa dai nici un test pentru a intra! Oricum, succes!