| EuDoarEud a întrebat:

Heii!
1.Este cineva de la Cluj de la liceul de muzica „Sigismund Toduta"? Spuneti-mi daca este happy
2.Cu ce medie se intra?

Dau funda :3

1 răspuns:
| Dalsegnioalcoda a răspuns:

Salut! Eu invat aici, scoala e super, imi place foarte mult.

Media trebuie sa fie minim 6.00/6.50 asa stiu dar trebuie sa dai o admitere care este impartita pe trei categorii:
1. Solfegiu (la prima vista, adica la prima citire)
2. Dicteu
3. Interpretare instrumentala
Eu am dat admitere la vioara
(Daca te intereseaza in ce consta asta, mai detaliat: 4game din care canti doar 1 tragand cu biletel, 4 studii de sondaj din care tragi gu biletel doar1, 1 studiu pe de rost, un concert (+cadenza), si o sonata alcatuita din 2 parti)
Cam in asta consta o proba instrumentala doar ca cerintele se varieaza in fs de instrument
*asta doar la proba jnstrumentala; LA Canto cred ca trebuie pregaitit 5 cantece.

Can atat happy
Scoala e super ok dar daca vrei sa dai admitere trebuie sa ai o baza :/ si daca nu canti la instrument nu poti, doar la canto. r

E multa munca! big grin