| AnamariaGeorgiana a întrebat:

Heii.:*
Cine imi poate da si mie niste modele de teste pentru bilingv engleza?
acum, sunt clasa a 8-a si as vrea sa dau bilingvul!
am cam inceput sa lucrez, mi-am cuparat foaarte multe carti, insa nu prea gasesc niste modele de teste, am intr-o carte niste teste, insa depasesc cu mult nivelul bilingvului!
cine ma poate ajuta?happy
Funda!love struck

Răspuns Câştigător
| CryChristiAN a răspuns:

Nu-ti fa griji. Eu sunt la mate-info siam dat bilingv la franceza (ziceam sa ma bag pe filologie-frnceza, dar dupa m-am bagat pe info-mate). Sa stii ca la engleza a fost foarte usor (si eu sunt ala mai bata la engleza). Prietenii mei din liceu au dat bilingvul si au luat usor peste nota 6, respectiv nota 8. Doar timpurile verbale trebuie sa le inveti si o sa ai 1 text sau mai multe, la prima vedere.La franceza au fost vreo 5 texte cu vreo 3 intrebari fiecare, apoi ne-a dat sa completam niste spatii libere si sa facem o compunere de 10 randuri.Baga-te pe mate-info bilingv/engleza sau filologie/LEN.Succes.