| MiSSyoUNow a întrebat:

Pentru cei care au dat bacul la istorie sau aveți habar : Din ce materie se da bacul? Din ce clase? Mersi :3

4 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Vezi Programa pentru BAC la linkul :
http://www.ebacalaureat.ro/......4-763.html

Toate cele bune.

| Snufkin a răspuns:

Materii studiate in clasa 9-11, fiindca in clasa a 12-a este doar recapitulare totala... Aproape toata istoria romaniei, cele doua razboaie mondiale, cum era inainte si dupa razboaiele mondiale, comunismul..etc

| Blue07 a răspuns:

Se da doar materia de a 12-a.O parte din ea mai este studiata si in clasele precedente, dar tot ce trebuie este reluat in a 12-a.Altfel spus, la bac se da Istoria Romaniei

| cristinaaaaaaaaaaaaaaaa a răspuns:

Hei eu sunt clasa a 10-a si din cate am inteles bacul la istorie cuprinde cateva lectii din a 11-a si toata materia clasei a 12-a... Sa nu ma bati daca nu am inteles corect:*