| Mirela454 a întrebat:

Heii TPU. Am o problema si nu stiu cum sa o rezvolv, fiindca am facut probleme cu ecuatii, cu doar o necunoscuta...
Mihai are iepuri si porumbei in total 19 capete, si 62 picioare. cati iepuri si cati porumbei sunt?

1 răspuns:
| Inceputul a răspuns:

In regulamentul TPU scrie clar ca utilizatorii nu pot pune intrebari legate de rezolvarea temelor/exercitiilor. Dar daca ai nelamuriri in legatura cu rezolvarea unui exercitiu/problema exista un site special pentru asta, se numeste Branly.