| DianaRocks a întrebat:

Heii TPU! Sunt in clasa a 7-a si maine dau test la geografie din Asia si o zis ca o sa ne dea o harta in care trebuie sa zicem ce tara e si capitala ei... Imi puteti da niste exercitii asemanatoare? FUNDA! big grin

2 răspunsuri:
| cosmy2013 a răspuns:

Http://www.didactic.ro/materiale-didactice/test-geografia-asiei sunt doua teste pe care i le-a dat lu fratimio sper sa te ajute

| TheGhestNo a răspuns:

Simplu uitata in manual si insata capitalele la tarile cat de cat mai mari.