| Andie a întrebat:

Hello! Imi poate spune si mie cineva dupa care autor se orienteaza mai mult grilele de la biologie pentru admiterea la Universitatea de Medicina si Farmacie Iuliu Hatieganu, Cluj-Napoca, va rog? Stiu ca la Bucuresti se bazeaza mai mult pe Niculescu. Multumesc anticipat.

4 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Pe site-ul Universitatii in sectiunea "admitere 2011 "gasesti ( in format pdf) tematica si bibliografia.

| Robert a răspuns:

Suna la ei la Universitate sa-ti dea bibliografia dupa care sa inveti.

Răspuns utilizator avertizat
| Andie explică:

@troscbambum: nu ma mai judeca matale asa usor, ca s-ar putea s-a cam gresesti.
@Robert si alessia5158: stiu bibliografia, pe siteuri e aceeasi pentru toate universitatile de medicina din tara, adica ea cuprinde manualele scrise de mai multi autori, numai ca astia se cam contrazic intre ei in ceea ce priveste unele valori si fiecare universitate ajunge la un consens si ia in considerare valorile unui singur autor. Ca de exemplu, cea din bucuresti le ia in coniderare pe cele din cartea lui Niculescu, iar pe ale celorlalti autori nu.
Intelegi ce vreau sa spun, draga troscbambum, sau e prea multa informatie pentru tine?!