| Drake7 a întrebat:

Help...

Aveti ceva idei in legaura cu prezentarea titlului Cantec de George Toparceanu?

Eu am scris asa...

Titlul este in stransa legatura cu mesajul artistic al operei si cu continutul de idei al acesteia. Fiind o opera lirica autorul pune accent pe expresivitatea limbajului, acesta apeland la tehinic aluzive si asociative.

De aici nu mai am nici-o idee laughing.

Dau funda pentru cel mai bun raspuns.

1 răspuns:
| TheoXact a răspuns:

Ai putea sa completezi si sa spui ca Titlul este in deplina concordanta cu textul. Si apropo, un titlu poate fi explicat numai daca citesti ATENT continutul. Scrie ce simti, asta inseamna literaturahappy