| Gabriela1211 a întrebat:

Hey, am putina nevoie de ajutor.
Sunt in ultimul an de liceu iar vara asta vreau sa dau la Poli.
Sunt unele ramuri care necesita doar examen de matematica si anume algebra+geometrie/trigonometrie si as dori sa stiu care sunt acele ramuri, deoarece pe site am gasit doar pentru admitere licenta.
Multumesc in avans!

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Acelea sunt materiile de admitere in facultate. S-a postat asa deoarece licenta se da dupa terminarea facultatii si se mai spune admiterea la studiile pentru licenta, pentru a deosebi de master, doctorat, etc.