| Voicu_Iulia_1993 a întrebat:

Hey,cine imi spune si mie 5 ministri ai Romaniei din 2019?

Răspuns Câştigător
| brokxy a răspuns:

1.Daniel Suciu-ministrul dezvoltării regionale şi administraţiei publice
2.Graţiela Leocadia - ministrul mediului
3.Ana Birchall -ministru pentru implementarea parteneriatelor strategice ale României
4. Teodor-Viorel Melescanu- ministrul afacerilor externe
5. Tudorel Toader - ministrul justitiei

3 răspunsuri:
| crud a răspuns:

Stabili sau instabili?

| fatafaranume122 a răspuns:

Viorica Dăncilă ( prim-ministru ), Daniel Suciu ( ministru al dezvoltării ), Viorel Ștefan ( ministru ), Eugen Orlando Teodorovici ( ministru al finanțelor publice ) și Ecaterina Andronescu ( ministru al educației naționale ). Și îți mai spun câțiva miniștri ai României, din diferite domenii fără să specific activitatea acestora. ( Sorina Pintea, Ioan Deneș, Constantin Bogdan Matei, Răzvan Cuc, Rovana Plumb, etc. sper că te-am ajutat.