| alex123420029867866 a întrebat:

Hey salut m-am insris la liceul militar din breaza si am fost ieri sa fac analize la bucuresti toate bune si frumoase pana cand am ajuns la chirurgie aici mi-a spus ca am platfus la piciorul stang si ca nu o sa pot sa port bocanci si sa duc acele ghiozdane grele dupa m-a trimis la spitalul militar si acolo omul acela nici macar nu s-a uitat la mn mi-a dat direct inapt... intre timp am mers la un medic ortoped si mi-a spus ca este o forma usoara de platfus am mai auzit cazuri in care copii cu forme usoare au intrat pe mn nu ma deranjeaza deloc ma simt foarte bine in bocanci si practic inot si alerg foarte mult fara dificultati. Exista vreo modalitate sa fac un fel de contestatie ca sa merg la celalalt spital acreditat care este la brasov doar la chirurgie? Chiar imi doresc sa merg la liceul militar deci daca stiti cv va rog sa ma ajutati oricum o sa intreb si luni cand trebuie sa imi depun dosarul

2 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU mai ai ce să conteşti din moment ce medicul de la Spitalul Militar ţi-a pus verdictul "inapt"/"RESPINS"!

Ai platfus - indiferent că e o formă uşoară sau mai complexă - eşti "RESPINS" d.p.d.v. medical şi NU poţi urma Colegiul Militar!

Toate cele bune!

| Cristian12543 a răspuns:

Ne e nici o problema esti sanatos