| brokxy a întrebat:

Hey! Salut TPU am si eu o intrebare:Stiti un dictionar roman-scotian online? Sau roman-gales..Am cautat dar nu imi da decat traducerea cuvantului scotian din romaneste in engleza.:'( Si am o mare pasiune pentru Scotia dar nu ai stiu limba :-(

2 răspunsuri:
| sublime89 a răspuns:

Http://dictionar-online.net/dictionar-roman-galez.html
Asta e un dictionar roman-galez, dar s-ar putea sa fie vorba de galeza vorbita in Tara Galilor, care e destul de diferita de cea vorbita in Scotia si Irlanda. Limba pe care o cauti se numeste galeza scotiana, si daca nu reusesti sa gasesti un dictionar, atunci poti cauta unul roman-irlandez, pentru ca limbile seamana mult.