| obsesion15 a întrebat:

Care a fost azi la olimpiada de la romana clasa a VIIIa? Cum vi s-au parut subiectele si ce ati scris la compunerea reflexiva?big grin

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut! Si eu sunt clasa a 8-a. Subiectele au fost cam dificile. Nu ma asteptam la asa ceva. Credeam ca se vor da tot 2 variante. Oricum, la compunerea reflexiva am scris despre destinul poetului-artist. Mi s-a parut ceva deosebit si o interpretare unica a mesajului. In rest, partea de gramatica nu a fost grea. Pentru tine cum a fost?

3 răspunsuri:
| Andrada97 a răspuns:

Si eu am fost, mi s-au parut destul de dificile, la compunerea reflexiva am scris ca am patruns in universul unei carti. Tu?

| justdanceklihkuugiuhb a răspuns:

Eu am scris despre cum iti poti gasi destinul prin creatie.nu am avut alte ideilaughing.am luat 108 p voi?

| obsesion15 explică:

Am luat 113. mi s-a parut dificila doar compunerea III.