| Ana_6400 a întrebat:

Sambata am olimpiada la romana, faza judeteana, si am putin timp de recapitulat si de invatat. Ce credeti ca ar trebui sa imi repet, ce lectii, ce ar trebui sa-mi invat, ca sa stiu mai bine la olimpiada?
Sunt in clasa a VIIIa. Multumesc!

4 răspunsuri:
| AliiB a răspuns:

Si eu m-am calificat big grin
Paai, iti propun sa faci cat mai multe subiecte de olimpiada care s-au dat anul trecut. happy
Eu asta fac.

| Ana_6400 explică:

M-am calificat cu 100 de puncte sad

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu m-am calificatbig grin
Ar trebui sa incerci sa faci subiectele care s-au dat la faza nationala a olimpiadei(cel putin cea din 2010-am facut-o si i-am dat-o profesoarei si am luat 120 de puncte big grin )
De asemenea mai repeta abordarea comparativa a 2 opere(si epice si lirice), comentariu liric/epic si compunerile imaginare:narativa/descriptiva.
Din ce sector esti?big grin
Cu cat te-ai calificat?big grin

| anne_9851 a răspuns:

Buna! si eu m-am calificat la olimpiada judeteana,si chiar nu am idee ce sa imi recapitulez,pe ce sa ma axez mai mult, dar cred ca ar fi bine de stiut genurile si speciile literare, caracteristici si trasaturi,happy