| Raina90 a întrebat:

Hey TPU! Ce părere aveți despre profilul științe ale naturii? Ce materii se fac și din ce se dă bacul?
Credeți că dacă îmi place engleza ar trebui să aleg un profil bilingv? Dau FUNDA!

Răspuns Câştigător
| LisaJulie a răspuns:

Vei face multa matematica si fizica pana in clasa a-XI-a dupa care se va pune accent pe biologie si chimie unde vei avea 3 ore! Vei da bacul la romana, matematica si la alegere din biologie, chimie sau fizica! E un profil de viitor

3 răspunsuri:
| Motisor a răspuns:

E un profil în care faci de toate, dacă nu știi în ce direcție să o iei, științe ale naturii este cel mai sigur profil pentru că te poți duce în orice direcție la facultate.