| andyy_3059 a întrebat:

cf? vreti sa-mi traduceti si mie in romana ca eu nu prea ma pricep plzlove struck mes chers petits vous m'avez sans doute oubliee ou presque ...je suis votre vieille grand-tante amelie et comme vous le savez, je me suis retiree. il y a plusieurs annees, dans un petit villae situe a la limite entre le haut-et le bas-dauphine, a la fois pres de grenoble, despistes de ski et du massif du vercors. C'est un village charmant qui offre de grandes possobolotes d'excursion alpines, en hiver comme en ete a proximite de la belle ville de grenoble qui a accuelli comme ous le savez les jeux olympiques d'hiver de 1968 Le dauphine est une ancienne province qui merite d'etre connue aussi pour ses nombreux vestiges historiques, en particulier le ville de vienne qui abrite une superbe eglise romane et des vistiges romains passionnants a visiter Si je vous dit tout cela c'est afin de rendre ma proposition plus attrayante encore. Voila:je vous invite a venit passer vos vacances d'ete chez moi... j'ai une vieille voiture encore robuste qui promet de vous conduire partout ou vous le voulez. Mathurine ma chere petite vache noire vous promet du bon lait mousseux, mes poulettes vous offrent des oufs frais et mon jardin, des legumes et des fruits appetissants Qu'en dites-vous? Voulez-vous venir me voir cet ete? J'attends avec impatience votre reponse, et vous embrasse bien fort, Votre grand-tante Amelie Chantelune cine imi traduce ii dau un "fundoi" maree!

Răspuns Câştigător
| summertime a răspuns:

Dragii mei micuti, ati uitat probabil sau aproape...eu sunt vechea mare matusa a voastra Amelia si dupa cum stiti, m-am retras.In urma cu multi ani, intr-un sat mic situat la limita dintre Dauphinul de sus si cel de jos are in apropiere Grenoble, pistele de ski si masivul Vercors.Este un sat sarmant care ofera mari posibilati pentru excursiile alpine, in timpul iernii cat si in timpul verii cat si in apropierea frumosului oras Grenoble care a permis, dupa cum stiti desfasurarea jocurilor olimpice de iarna din 1968. Dauphinul este o provincie veche care merita cunoscuta de asemenea pentru numarul sau de vestigii istorice, in particular orasul Viena care gazduieste o superba biserica romana si vestigii romane captivante de vizitat si daca v-am zit toate acestea este timpul pentru a face propunerea mea si mai atractiva. Iata:eu va invit sa veniti sa petreceti vacantele voastre de vara la mine...eu am o masina veche inca robusta care promite sa va conduca peste tot unde voi vreti.Mathurina,draga mea mica vacuta neagra va promite lapte bun si spumos,puii mei va ofera oua proaspete si gradina mea, legume si fructe apetisante.Ce spuneti? Vreti sa veniti sa ma vedeti vara aceasta? Astept cu nerabdare raspunsul vostru si sa va imbratisez puternic, marea voastra matusa Amelia Chantelune.

3 răspunsuri:
| alexmircescu13 a răspuns:

Google Translate NU traduce bine. Citeste ce raspunsuri ai primit si daca ti se pare ca au sens trece-le pe curat. Dar suna aiurea rau de tot. Da-le fundita, da-le vot, da-le ce vrei dar NU sunt bune. Pune mana si tradu singura ca altfel nu faci nici o isprava, ba se prinde oricine ca ai copiat.

| ADRIANA_1393 a răspuns:

Cei ce-mi puţin aţi uitat, probabil, sau aproape... Sunt mătuşa ta vechi mare Amelia şi după cum ştiţi, m-am retras. urmă cu câţiva ani într-un vile mici situate la graniţa dintre scăzut de înaltă şi-runner, are atât lângă Grenoble, schi despiste şi masivul Vercors. Este un sat fermecător care oferă o mare excursie alpine possobolotes în iarnă şi în vară şi aproape de frumosul oraş din Grenoble, care a salutat ou stiu ca Jocurile Olimpice de Iarna din 1968 Runner este o fosta provincie care merită să fie cunoscut, de asemenea, pentru ei multe relicve istorice, în special în oraşul Viena, care găzduieşte o biserica frumoasa romanic şi Roman vistiges loc interesant pentru a vizita, dacă ţi-am spus toate acestea este de a face propunerea mea, chiar mai atractivă. Aici vă invit să-şi petreacă vacanţa dumneavoastră VENIT fost acasă... Am o maşină veche, care promite încă conduce robust tine oriunde vrei. Mathurine vacă dragul meu Little Black vă promite lapte bun, oferta spumante puii de găină şi ouă mea mea gradina legume proaspete şi fructe apetisante Ce spui? Vrei să vii să mă vezi în această vară? Aştept cu nerăbdare să răspunsul dumneavoastră, şi o îmbrăţişare mare, mare mătuşa ta Amelia Chantelune
ai scrii gresit la unele si nu am putu sa iti zic corect scuze dar se intelege cat de catlaughing

| TeCunosc a răspuns:

Uite traducerea dai si o fundita?

cei ce-mi puţin aţi uitat, probabil, sau aproape... Sunt mătuşa ta vechi mare Amelia şi după cum ştiţi, m-am retras. urmă cu câţiva ani într-un vile mici situate la graniţa dintre scăzut de înaltă şi-runner, are atât lângă Grenoble, schi despiste şi masivul Vercors. Este un sat fermecător care oferă o mare excursie alpine possobolotes în iarnă şi în vară şi aproape de frumosul oraş din Grenoble, care a salutat ou stiu ca Jocurile Olimpice de Iarna din 1968 Runner este o fosta provincie care merită să fie cunoscut, de asemenea, pentru ei multe relicve istorice, în special în oraşul Viena, care găzduieşte o biserica frumoasa romanic şi Roman vistiges loc interesant pentru a vizita, dacă ţi-am spus toate acestea este de a face propunerea mea, chiar mai atractivă. Aici vă invit să-şi petreacă vacanţa dumneavoastră VENIT fost acasă... Am o maşină veche, care promite încă conduce robust tine oriunde vrei. Mathurine vacă dragul meu Little Black vă promite lapte bun, oferta spumante puii de găină şi ouă mea mea gradina legume proaspete şi fructe apetisante Ce spui? Vrei să vii să mă vezi în această vară? Aştept cu nerăbdare să răspunsul dumneavoastră, şi o îmbrăţişare mare, mare mătuşa ta Amelia Chantelune