| Copila2016 a întrebat:

Hey TPU!

Îmi puteți da câteva idei despre ce vlog-uri aș mai putea posta, subiecte, ce ar căuta lumea pe Youtube?

Pls, dau fundiță ^-^

6 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Subiecte populare:
-challenge (sunt sute, mii pe care le poti face)
-mancare (gen mukbang, cooking etc)
-make up
-diy
-storytime (dar ceva interesant nu lalaiala)
-farse

| Celcestietot a răspuns:

Idei generale ( este mult de citit-50 de idei; am incercat sa asez cat mai bine, poate sunt si greseliwinking ) :

1. Introduceți-vă pe voi înșivă
Cine ești tu? Ce faci? Care este primul lucru pe care oamenii ar trebui să știe despre tine? Acesta este videoclipul în care răspundeți la aceste întrebări.

2. Faceți un răspuns video
Te-a făcut un alt videoclip YouTube de opinie? Poate că nu ești de acord și vrei să știi asta. Videoclipurile de răspuns sunt mult mai probabil să fie văzute decât un comentariu la întâmplare, iar al tău ar putea lua doar aburi pentru tine și canalul tău!

3. Începeți un Vlog
Vlogurile sunt populare. Plasarea canalului în întregime pe vlog-uri nu vă va face bine pe termen lung (în majoritatea cazurilor), dar începând cu un vlog va oferi fanilor ceva să se uite înapoi mai târziu, pentru a vedea cum ați început.

4. O opinie video
Avize. Hot dezbatere politică? Gândiți-vă Final Fantasy VII este supraestimat? Du-te și spune-i!

5. O provocare video

Cineva a făcut provocarea de scorțișoară? L-ai prins pe camera? Au murit? Dacă răspunsul la primele două întrebări este "da", iar ultimul este un "nu", postați-l!

6. Revizuirea ceva!
Luați un produs sau un spectacol sau un episod sau un film sau ceva și examinați-l. Oamenii le place să audă ce gândesc ceilalți despre lucruri, mai ales dacă se află în gardul de a cumpăra sau de a vedea ceva.

7. Ce este pe telefonul meu?
Toată lumea are aplicații pe telefon, dar nici două telefoane nu sunt la fel. Ce aplicații folosiți și de ce?

8. Cântece preferate
Care sunt melodiile tale preferate? Efectuarea de filme care să vă prezinte melodiile preferate poate fi un răguțit, mai ales dacă vă includeți făcând o copertă a Free Bird. Aveți încredere în asta. (Nu.)

9. Filme preferate
Care sunt filmele tale preferate? Discutați despre filmele dvs. preferate și de ce sunt ele ceea ce sunt - aceasta este o modalitate foarte bună pentru oameni să te cunoască. Mina lui Hot Fuzz.

10. Sport preferat
Care este sportul tau favorit? Discutarea unui sport preferat poate stabili o relație rapidă cu spectatorul, mai ales dacă este ceva la fel de popular ca și Baschet sau Fotbal.

11. Emisiuni TV preferate
Îți place Atlanta? Ai grijă dacă nu ai făcut-o. Dar, de asemenea, vorbiți despre emisiunile TV preferate!

12. Faceți un film de comedie
Oamenii de pe YouTube iubesc să râdă și sunt șanse să nu fii diferit. Luați o cameră și niște prieteni pentru a face ceva amuzant să se întâmple!

13. Crearea unui pilot pentru o serie

Poate doriți să faceți o serie de videoclipuri, cum ar fi o emisiune TV sau o serie de comedii, găzduită pe YouTube. Dacă asta vrei să faci, du-te și fă un pilot!

14. Faceți un clip video
Doar m-am întors de la mall și vreau să-ți arăt totul? Du-te chiar înainte și fă asta cu un video de transport. Cu cât mai mare cu atât mai bine!

15. Afișați o colecție
Colectați sticle, cărți de baseball sau timbre poștale? Afișarea unei colecții de elemente pe care le țineți aproape și dragi poate face o impresie bună pentru spectatorii dvs.

16. Parodie un alt videoclip
Ați văzut un videoclip care a rezonat cu dvs? Ar putea să vă distrați de ea.

17. Cântați o melodie
Cântați o melodie, orice melodie! Doar nu încercați să monetizați.

18. Arată o zi de distracție cu prietenii
"Videoclipurile prietenilor" sunt populare pe YouTube, mai ales dacă se fac bine, deoarece fac spectatorii să se simtă ca aceștia să facă parte dintr-un grup. Dacă poți să iei o cameră împreună cu prietenii și să faci niște editări bune, spectatorii te vor simți ca și cum ar fi acolo cu tine!

19. Dă un tur al camerei tale
O cameră a unei persoane spune multe despre ei. Curăță-ți apele înainte să faci asta, ca să nu știe cât de leneș ești.

20. Dă un tur al orașului tău natal
Oamenii nu consideră acest lucru adesea, dar pe scară largă, nu locuiește o mulțime de oameni în orașul tău natal. Cei care fac și se întâmplă să fie pe YouTube probabil că nu au făcut videoclipuri care să-l sublinieze, dar ar fi bine să stați pe o mină de aur de povesti interesante de spus. Atunci, fă-o!

21. Arătați posesiunile tale premiate
Aveți un memorial al unui membru de familie decedat sau o jucărie de pluș pe care ați avut-o de când erați copil? Arătați-i și spuneți povestea din spatele ei.

22. Revedeți un produs
Revizuirile produselor sunt întotdeauna minunate. Du-te la o abordare formală cu acestea și încercați să le etichetați / descrieți / le titluți în mod corespunzător, astfel încât persoanele care caută recenzii despre produsul respectiv pot găsi cu ușurință a ta.

23. Faceți un canal intr-o
Efectuați un canal rapid de introducere care descrie genul de lucru pe care îl veți realiza pe canalul dvs. Va trebui să fie nelistată, astfel încât oamenii să nu se poticnească, dar odată ce începeți să faceți mai multe videoclipuri, puteți introduce canalul dvs. pe pagina canalului pentru a vă câștiga câțiva abonați.

24. Vorbește despre albumele tale preferate
Toată lumea are un album preferat. Care e a ta?

25. Faceți un film de reacție
Acest lucru este diferit de un video de răspuns, minte. Răspunsurile video sunt videoclipuri care răspund la alte videoclipuri - videoclipurile de reacție se concentrează pe o reacție specifică la un eveniment / video / orice. Dacă ați urmărit Fine Bros, știți ce înțelegem.

Primele jocuri video YouTube Idei
26. Gameplay-ul Post Raw
Jocul brut este doar o înregistrare a jocului dvs., fără editare sau adăugări reale din partea dvs. Este plictisitor, dar uneori este ceea ce oamenii caută. Continuați să citiți câteva idei mai bune despre videoclipuri YouTube.

27. Post Cutscenes
Alteori, oamenii ar putea dori să vadă biții de poveste ai unui joc video fără a juca actualul joc. Asta e tare. Înregistrați și postați cutscenele pentru a le naviga! Cu cât ești mai rapid după eliberarea unui joc, cu atât mai bine.

28. Începeți un Walkthrough
Walkthroughs sunt cool. Permite oamenilor să vadă modul în care învățați și să experimentați jocul, precum și cum să depășiți anumite provocări pe care nu le pot da seama singuri.

29. Afișează o alertă rapidă
O alergare rapidă este un joc complet al unui joc făcut cât mai repede posibil, adesea sărind peste multe niveluri pentru a ajunge la sfârșitul jocului. Un exemplu popular poate fi văzut folosind zonele Warp în Super Mario Bros pentru a ajunge rapid în ultimele lumi.

30. Revizuirea unui joc
Oamenii cheltuiesc bani reali pe jocuri video. Din acest motiv, ei ar putea să știe despre un joc înainte de a-l cumpăra - deci nu ezitați să faceți recenzii de joc! Îți ajuți colegii de jocuri, făcând acest lucru și poți obține o popularitate dacă ai un bun rep.

31. Discutați despre trivia jocurilor
Uneori, jocurile se referă la lucrurile mici. Unde a primit numele lui Mario? Care este ultimul nivel al lui Pac-Man? Găsiți trivia interesante de jocuri pentru a prezenta și partaja!

32. Explorați un joc în profunzime

Acestea diferă de recenzii și sunt mai mult pentru persoanele care au cumpărat deja jocul. Cel mai bun exemplu al acestui tip de video poate fi văzut în seria Critical Close-up din Super Bunnyhop, unde explorează gameplay-ul, temele și multe altele cât mai profunde posibil.

33. Faceți un tutorial pentru mecanica avansată
Multe jocuri au mecanisme avansate care sunt dificil de învățat de noii veniți. Faceți un video demistificând acestea, dacă știți cum să le faceți!

34. Vorbeste despre cei mai buni jucatori din joc
Orice joc cu o scenă competitivă are cele mai bune și mai strălucitoare lucruri. Găsiți persoanele care sunt cele mai bune la jocul dvs. preferat și faceți un videoclip care le discută.

35. Comparați un joc cu altul
Mario și Sonic, mere și portocale... dezbaterea se dezvăluie. Găsiți două jocuri interesante de comparat alături.

36. Faceți o Machinima

Un machinima ia un joc și o acțiune vocală și îl prezintă ca un spectacol, de obicei un spectacol de comedie. Acest lucru este de fapt destul de vechi în ceea ce privește ideile video YouTube, deoarece acest gen de lucru a fost popularizat de Red Vs Blue acum un deceniu.

37. Faceți în joc comediile Skits
Înregistrați un gameplay, editați-l împreună pentru a evidenția momentele amuzante, adăugați comentarii și voila.

38. Faceți o prezentare Video Mod
Unele jocuri acceptă modding - adăugarea de conținut personalizat. Faceți un videoclip care să vă arate modurile și modul în care acestea schimbă jocul!

39. Afișare setări oprite pentru grafică
Dacă sunteți un jucător PC, vă bucurați de hardware personalizabil și jocuri personalizabile. Arătați jocurile la cele mai înalte setări posibile, care ar aduce o consolă în genunchi!

40. Discutați despre un joc mai puțin cunoscut
Iubiți un indie dragă care a ieșit pe PS1 numai în Japonia? Vorbește despre asta și răspândește știrile.

41. Discuție despre un dezvoltator de jocuri
Anumiți dezvoltatori sunt interesați să urmeze în industria jocurilor de noroc - cred că Hideo Kojima sau Shigeru Miyamoto. Găsiți un dezvoltator interesant și împărtășiți povestea lor.

42. Faceți Video Playback Reaction
Videoclipurile de reacție în joc sunt uriașe pe YouTube, popularizate de PewDiePie. Nu faceți nici un rău în încercarea dvs. pentru tine.

43. Asigurați comentariile jocurilor live

Liv ecommentarii sunt, de asemenea, o formă plăcută de conținut pentru jocuri, mai ales dacă îl editați până la momentele cele mai interesante dintr-o sesiune de joc.

44. Faceți un videoclip Frag / Clip de evidențiere
În titlurile competitive pentru multiplayeri, videoclipurile frag sunt populare pentru a scoate în evidență abilitățile. Doar cusati impreuna cele mai asteptate airshots / headshots, puneti cateva melodii muzicale si puneti-le pe YouTube!

45. Faceți o primă afișare video
Un film cu imagini de lungă durată, cum ar fi recenzii, este excelent pentru a lăsa oamenii să știe la ce să se aștepte atunci când cumpără un joc. TotalBiscuit este cunoscut în special pentru acest lucru cu titlurile PC-urilor, și mulți oameni urmăresc conținutul său pentru a obține o senzație pentru ceea ce cumpără înainte de scufundări.

46. ​​Discutați știrile despre jocuri
Discutați despre cele mai recente știri despre jocuri, cum ar fi când NX iese?

47. Discutați istoria jocurilor
Discutați cele mai vechi din istoria jocurilor, cum ar fi ce sa întâmplat cu Virtual Boy, oricum?

48. Discutați despre Jocurile nelivrate

Amintiți-vă că Crossover-ul Mario / Sonic a fost dezvoltat în 2002? Liar, asta nu e real. Există o mulțime de idei de joc la fel de nebune, care niciodată nu au venit să fie, găsiți dovezi ale existenței lor, apoi împărtășiți-le cu noi!

49. Discuție despre emulatori
Emulatoarele pot fi folosite pentru a emula un joc de pe o consolă mai veche pe PC. Efectuarea de videoclipuri care arată progresul emulatorului sau performanța este bine-iubit de către comunitatea de emulare, și ar putea foarte bine câștiga câteva puncte.

50. Speculați despre viitoarele actualizări / versiuni
Ce se întâmplă în continuare? Ideile de videoclipuri YouTube ca acestea depind de tine!

| GabiDumitrescu a răspuns:

Roboti industriali, automatizare. Nise foarte profitabile si atinse de foarte putini. Subiectele populare e foarte greu sa devii vizibil pe ele...

| ThyDoom a răspuns:

Ce ar căuta lumea pe net?
Cam orice este legat de sex. Desigur, poți face asta și într-o manieră mai educativă, nu doar râsete și prosteală.
Reacții. Poți reacționa aproape la orice iar lumea va vrea să vadă.
Provocări
Sfaturi de cucerire. Indiferent de sex, toți se vor bate să vadă asta. Oricât de tâmpite ar fi sfaturile.
Poți face ceva comic.
Povești.
Ceva legat de supranatural (în stilul lui Paul Dadrian).

| Raven a răspuns:

Recenzii la cărți/filme/seriale/animeuri
Recenzii la produse cosmetice/de curățenie/aparate electrocasnice
Tutoriale machiaj, croitorie, lucru manual, inclusiv bijuterii handmade

| Treachery a răspuns:

Povestea dezvirginarii