| Alverto a întrebat:

Salut, vreau sa mă reapuc de YouTube dar nu am inspirație, și nu știu cum să mă prezint.
îmi puteți da niste idei de cum ar putea fi vlog-ul?

8 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Da nu trebuie să faci video de introducere, pur și simplu postează-ți conținutul, mereu mi s-au părunt cringe și inutile video-urile de prezentare ale canalului, adică lumea își dă seama din conținut ce fel de canal e

| Alverto explică (pentru Adry05):

Da ai dreptate, ar trebui sa incep direct cu tipul meu de conținut, dar vreau să fac o introducere ca la primul videoclip (după cel de introducere) sa aibă ceva vizonari. Oricum mersi de raspuns

| Adry05 a răspuns (pentru Alverto):

Vizionările le faci prin promovarea intensă a canalului, ori ceva titlu sau subiect care să facă mulți să dea click și astfel să ajungi în trending.

| ywar a răspuns:

Nu trebuie sa ai idei... Am vazut si eu niste asa zise vloguri din astea, ma-nchin cu stanga ce pesedistii! Una spunea ca l-a cunoscut pe asa zis prietenul ei in parc si ala a tras o basina si aia i-a unit. Ceva de vise urate!
Sunt de vise urate!
Baga si tu ce idei ai, nu conteaza, bune sau proaste.

| anonim_4396 a răspuns (pentru ywar):

Cupidon fart

| InvatamProgramare a răspuns:

Vorbeste in vlog despre ce te pricepi tu mai bine. JOcuri? un anumit joc? Gatit? Pescuit? etc...
Apoi fa-ti o lista cu 10-20-30 de subiecte pe care le-ai putea aborda. apoi... spor la inregistrat.

| Alverto explică (pentru InvatamProgramare):

Pai mă pricep doar la editare (imagini, videoclip-uri, orice) in rest nimic. Dar eu vreau doar să mă prezint, câți ani am etc mai multe despre mine, dar nu îmi iese. că în rest știu ce o sa fac (divertisment, scketh-uri etc) mai exact tipul de conținut pe care îl face Selly și Vlad.

| InvatamProgramare a răspuns (pentru Alverto):

Atunci exerseaza de 10.100 de ori pana inti iese. Nimeni nu s-a nascut invatat. happy