| Fuentesssi a întrebat:

Hey,TPU! Ma puteti ajuta cu idei pentru o tema de cercetare pentru facultate?
Este un fel de mini-licenta,la care voi atasa si chestionare, respectiv o ipoteza pe aceasta tema.Am nevoie de idei interesante de genul: consumul de tutun si alcool, impactul retelelor de socializare, genurile de muzica, discriminarea celor de etnie rroma
Multumesc!

1 răspuns:
| ioanaKevlar a răspuns:

Ce zici de discriminarea pe criterii politice? Pentru faptul ca ori de cate ori se schimba, de exemplu, presedintele unui Consiliu Judetean, majoritatea personalului este si el schimbat. Sunt dati afara inclusiv oamenii de la paza, care au salariu de 900 de lei, si inlocuiti cu altii care sa corespunda partidului. Intotdeauna m-am intrebat de ce se intampla asta, de ce se merge pe ideea de "grup" si de ce niciun politician in functie mare nu se poate abtine sa nu concedieze subalternii care nu sunt fani ai partidului din care el face parte.