| obsesion15 a întrebat:

Trec in clasa a 9a (profilul mate-info) si as vrea sa stiu ce trebuie sa citesc pentru anul viitor la literatura romana. Vreau o lista cu cartile respective.Multumesc mult!

3 răspunsuri:
| HYZ a răspuns:

Cartile ti se vor da cand termini a-9a.

| terorvlad a răspuns:

Morometii, padurea spanzuratilor, moara lui califar, fat frumos, moara cu noroc, lostrita si inca cateva carti mai mici. Trec a 10-a profil arta.

| fuckThisLife a răspuns:

Ai intrat la mate info si vrei literatura?laughing). crede-ma ca la literatura e foarte usor dar ai mare grija cu contabilitateahappy