| simpluIonut a întrebat:

Hi! ce materii se fac in clasa a X la comert? si in ce consta examenu de diferente? ( am fost la mate-info)

1 răspuns:
| Corina a răspuns:

In general, obiectele sunt aceleasi ca la liceele teoretice, la care se adauga cateva obiecte de specialitate. Romana, Mate, Fizica, Chimie, Geografie, Istorie, Biologie, Informatica, Limbile straine (invatate de tine), Religie, Sport, la care se adauga Psihologie, Contabilitate, Antreprenoriala, Protectia consumatorului, Comunicare profesionala si Practica (care de obicei se face la un hipermarket). In ce priveste diferentele, poti sa le afli de la secretariatul Liceului la care doresti sa te transferi.