| LaCrIsHoR a întrebat:

Hii! as vrea si eu tema povestiri Iapa lui vada de mihail sadoveanu

fundita pentru cea mai buna

Răspuns Câştigător
| Lorenaaa15 a răspuns:

Exista 2 planuri diferite in care se povesteste. Unul e pe vremea Ancutei tinere si unul pe vremea tineretilor comisului Ionita. Umorul se impleteste cu modestia si sinceritatea comisului atunci cand merge la Voda sa ii se faca dreptate, dar constata ca Voda este chiar boierul de la Han. In general asta e tema. dar mai vezi tu. Sper ca am zis bine happy.