| bombonik31 a întrebat:

Hristos a inviat! Particip la concursul smart la romana si nu gasesc modele de subiecte sa rezolv(sunt in clasa. a VIII-a). Imi dati si mie un link cu modele de subiecte? pls:*:*:*

Răspuns Câştigător
| Live.Laugh.Love a răspuns:

Buna, si eu particip la un concurs la romana [ nu stiu cum se numeste, nu stiu daca e acelasi ] plata era 11 lei si ne da o carte cu exercitii din care la concurs, ne pica un subiect din cartea aia :).

http://www.concursurilesmart.ro/....../index.php

poate gasesti acolo succes
sau intreab-o pe profesoara
de romana :)

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie sa dai concursul smart pe net si sa scrii:concursul smart cls a... ok

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti face eserciti de scriere de citire sau pune unul din parinti sa ti scrie niste intrebari din lecturile care leai citit in clasele anterioare

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu caut drga si eu