| Evelinmariaa a întrebat:

Imi poate da cineva detalii despre programul Erasmus? Ce trebuie sa faci ca sa poti face parte din el? Daca trebuie sa stii limbi străine, ce faci atunci cand pleci intr-o vacanța.

3 răspunsuri:
| Floreenofficial a răspuns:

Salut! Pai prin acest program pleci in strainatate ca sa inveti acolo.Trebuie sa vorbesti cu profii tai de la facultate sau la secretariat.In mod normal ar trebui sa stii engleza sau alta limba, DAR eu stiu anumiti student care au plecat in strainatate fara a sti vreo limba straina.Totusi trebuie sa iti spun ca daca pleci nu e doar distractie, trebuie sa si inveti ca sa iei examenele ca sa ti le poata echivala aici la noi cand te intorci.Mult succes! happy

| Ursulet2019 a răspuns:

Buna, este un program care se bazeaza in principal pe schimb de experiente international.Trebuie sa stii engleza cat sa porti o conversatie decenta, intreaba ti profesorii care se ocupa cu plecarile in strainatate prin proiecte.
Este foarte distractiv, si eu am plecat, bineinteles ca nu va fi doar liber, vei avea si responsabilitati(gen mers la sedinte, participarea la diverse activitati etc).
Sper sa te am ajutat, distractie placuta!
Funda?hee hee