| ScortSyndicate90 a întrebat:

Imi poate explica cineva ce sunt alea pompe funebre? Multumesc anticipat!

5 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Uite aici ce face o astfel de firmă
https://www.funerarii-bucuresti.ro/

| HadesSs a răspuns:

Salut, firmele de pompe funebre se ocupa cu tot ce tine de persoane decedate, de la transport, sicrie, coroane, cam tot ce ai nevoie pentru o inmormantare.

| Raducons a răspuns:

Pompe funebre reprezinta volumul de oameni care participa la o inmormantare, firmele de pompe funebre se ocupa cu aproape tot ce tine de inmormantare si de aia se numesc asa, chiar daca este impropriu.

| AlexDarius3 a răspuns:

Adica firmele si masinile alea care i-au mortii in cosciuguri.

| BOgdiiiiiii a răspuns:

Firmele care se ocupa cu inmormantari (sicriie, coroane etc)