| anonim_4396 a întrebat:

Îmi poate scrie cineva cum se pronunța numele "Roșca" pe limba engleza?

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Numele nu se traduc. Ele se scriu si se pronunta ca in limba natala a persoanei repective

4 răspunsuri:
| LPCTSTR a răspuns:

Numele se pronunță așa cum sunt scrise, cel puțin din Limba Română, în Engleza de exemplu, unele nume se pronunță diferit (ca de exemplu "Allan" care se pronunță ~ "Elăn").
Pronunția mai este inflențată de și accent dar și dedialect.

| minrest a răspuns:

Cand vorbesti in engleza, si pronunti un nume romanesc, il pronunti ca in romana.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Se pronunta la fel ca in limba romana.

| AleexisViol3t a răspuns:

Intra pe google translate (engleza -romana), scrie Roşca, si apasa pe butonul de sunet din chenarul in engleza
https://translate.google.ro/m/translate#en/ro/roşca