| anonim_4396 a întrebat:

Imi poate spune cineva din ce se da admitere la Facultatea de Medicina din Oradea dar la acolo la balneo, asistenta, nu la cea generala vreau detalii adica stiu ce manual si capitole dar nu stiu in capitolele precizate ce intra si ce nu (astept raspunsuri si de la cei care au dat admiterea in anii trecuti)

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
16 răspunsuri:
| blue0or0pink a răspuns (pentru Gass93sv):

Multumesc pentru raspuns....sunt constienta si eu de acest lucru deia nu vreau sa dau la cea generala...

Răspuns utilizator avertizat
| blue0or0pink a răspuns (pentru Gass93sv):

Stiu ca e multumesc totusi pentru sinceritate decat altii care zic ca e totul cu lapte si miere dar oricum in aceeasi situatie sunt si eu nu as avea de unde sa platesc daca intru cu taxasi de aia ma gandeam sa merg aici in Oradea pentru ca se zice ca faculta e mai proasta si ca nu e asa mare concurenta e mai prost vazuta se zice ca nu se face carte desi stiu ca si pe la noi pe centru vezi plin de negrotei, africani si ce mai stiu eu ce corcituri de oameni de care nu iai mai auzit pana atunci dar la ce faculta esti de e asa mare batalia? bine si aici e dar parca totusi nu in halul ala happy, sau oare chiar e?

Răspuns utilizator avertizat
| blue0or0pink a răspuns (pentru Gass93sv):

Da asa e, bine pe mine intotdeuna m-a interesat chestia asta cu doctoriceala numai ca dupa ce am crescut si am vazut cate osbtacole sunt m-am mai calmat, acum eu la un moment dat am zis ca nu ma duc aici ca nu prea e meserie de fete si ma gandeam sa imi caut ceva mai girly, baiu a venit cand am constiewntizat ca in tara asta nicmic nu e de viitor numai daca ai cunostinte si nimeni nu iti garanteaza ca daca faci aia sau cealalta o sa itti gasesti un locde munca unde macar o sa poti sa iti casatigi nenorocita aia de coaja de paine

Răspuns utilizator avertizat
| blue0or0pink a răspuns (pentru Gass93sv):

Da,probabil ca am sa incerc desi 10 ani din viata pot sa consider ca ii pierd,sper ca nu degeaba, dar ceea ce ma revolta cel mai mult e ca si la noi s-a afisat materia din ce sa da admitere dar asa. cu ghiceala daca crezi ca aia si ai avut noroc bine daca nu, nu stiu, oricum am sa mai intrebare si pe altii sa vad ce zic, oricum acum is stresata ca mai intai de toate bacul, apoi...

| blue0or0pink a răspuns (pentru Gass93sv):

Da la noi e in 28 admiterea si am si manualul de bio luat numai sa termin cu bacul si apoi am 3 saptamani sa invat, numai ca mi asa ca nu intru la fara taxa sau cel mai rau e ca acolo din capitolele alea nu stiu ce se exclude si ce nu e vag precizat.sad

Răspuns utilizator avertizat
| blue0or0pink a răspuns (pentru Gass93sv):

Da,na,oricum multumesc ca-ti pierdu-si vremea pe aici, eu ma duc sa dorm ca am de invatat, nu stiu ce-oi face dar stiu ca atat de mult m-am gandit ca deja mi s-a ars creierul si tot nu si lumnata la cap, Ce sa zic Dumnezeu o sa faca ceva si de capul meu, da mi-oi baga dosarul la mai multe si apoi oi vedea ce va fi.

| blue0or0pink a răspuns (pentru blue0or0pink):

Oricum nu vreau sa merg de acasa ca n-am cum si nici n-are rost, multumesc pentru sfaturi, oricum parca mi-ai mai dat asa putina speranta pe langa disperarea asta a mea, noapte buna

Răspuns utilizator avertizat
| blue0or0pink a răspuns (pentru Gass93sv):

Bine stiu acum, dar, cand vezi ce e in jur, doamne... am plecat nb.