| Jessicakecal21 a întrebat:

Îmi puteți recomanda un meditator mai bun pentru admiterea la informatică, facultatea de info matematică?

11 răspunsuri:
| carevaescu a răspuns:

Vrei online? Pt ca altminteri trebuie sa precizezi zona

| Jessicakecal21 explică (pentru carevaescu):

Nu, fizic la Bucuresti

| 120bulevard a răspuns:

Eu vin de pe uman-stiinte sociale si iti spun asa, sunt la facultatea de informatica si zbarnai pentru nivelul de matematica de la care am pornit, la majoritatea cursurilor am peste 8 fara nicio restanta, daca vii de pe un profil M2 sau M1 nu o sa ai probleme, in principiu o sa faci Algebra 1 cu eliminari gauss si matrici si niste analiza matematica cu niste calcul diferential si geometrie diferentiala, niste fleacuri pentru unu de clasa a 11-a sau a 12-a care a facut matematica, dar nu lasa totul pe ultima suta de metrii sau in sesiune pentru ca atunci va fi extrem de greu, mai te pierzi, te incarci cu prea multe materii si nu vei face fata, daca ai destula ambitie sa inveti si sa o iei de la 0, chiar si din timpul facultatii eu zic ca o sa reusesti, si inca un lucru, nu conteaza ce facultate faci atat timp cat esti autodidact, spor.

| Jessicakecal21 explică (pentru 120bulevard):

Ff interesant! Mersi mult, faci la universitatea din Bucuresti, nu?

| sierra1 a răspuns:

Profa ta de info nu e bună pentru așa ceva?

| 120bulevard a răspuns (pentru Jessicakecal21):

Nope, la Universitatea Ovidius din Constanta, admiterea se face pe baza de dosar, adica nota din bac finala + aia de la matematica (caca) rolling on the floor. Chiar interesanta universitatea, profesori foarte chill si glumeti, recomand. Am auzit lucruri bune si despre cea din Bucuresti, in principiu, cursurile sunt asemanatoare la toate facultatile, nu stiu niciun meditator dar vreau sa te fac sa intelegi ca facultatea nu e asa scary cum pare, sunt multi comunisti p-aici care vorbesc aiurea in tramvai si te demoralizeaza

| Jessicakecal21 explică (pentru sierra1):

Nooo, nu prea, gen ne da sa copiem atat fara sa intelegem laughing

| sierra1 a răspuns (pentru Jessicakecal21):

Asta-i educația la "en-gros" dar spune-i că vrei meditații. Dă?

| Jessicakecal21 explică (pentru sierra1):

Am absolvit in 2021 laughing

| sierra1 a răspuns (pentru Jessicakecal21):

Așa... și? Tot profa te-ar ajuta dacă ai/ar vrea