| ReadMe a întrebat:

Imi puteti spune la ce facultati pot merge in functie de profilul liceului turism si filologie?

5 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

Poti merge la orice faculate, nu are importanta profilul.

| OnuOnulică a răspuns:

Dacă ești pe profil filologie te poți face profesor.
Poți să mergi la o facultate de engleză, franceză.

| Florenta16 a răspuns:

Ai putea sa dai la Facultatea de Geografie sau la Facultatea de Limbi Straine. Te poti face translator, ghid turistic atat in Romania cat si peste granita, profesor de limbi straine sau chiar geografie. Mai poti da si la Filologie si vei iesi profesor de romana, insa nu vei fii platit extraordinar. Iti recomand Facultatea de Geografie. Bafta in alegerea cea mai buna pentru tine!

| Cristina27061999 a răspuns:

Poti deveni profesor de romana sau limbi straine, de ci sa mergi la facultatea de litere

| Agliceriu_Andreea_1998 a răspuns:

Daca esti la Tap (turism ) poti sa nu mai mergi la faculta deoarece daca nu o sa iei bacul vei primi o diploma in care te poti angaja fara facultate sau fara bac...