| lollita28 a întrebat:

Imi puteti spune,va rog, un site in care pot traduce un text din romana in franceza? Nu google translate pentru ca stiu ca nu e corect.As dorii un site in care sa fiu sigura de traducere! Va rog mult!

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu exista site unde sa fii sigura de traducere decat daca folosesti un dicionar si pui tu cap la cap cuvintele cu tot ceea ce inseamna reguli gramaticale

| FGirl a răspuns:

Nu exista site de genul care sa iti ofere siguranta dintr-un singur motiv: un program nu gandeste ca un om. Programul va gandi si traduce propozitiile asa cum a fost programat. Cel mai sigur ar fi sa traduci propozitiile pe bucati si sa le pui tu cap la cap.

| Gabriel_Sergiu_1986 a răspuns:

Google translate dar trebuie lucrezi cu virgula tot timpul dupa 2-3 cuvinte gen, ce frumoasa este camasa - ce qui est beau t-shirt, nu este bine, lucram cu virgula si uite ce frumos traduce. ce frumoasa, este camasa (virgula si iata raspunsul - Qu'elle est belle la chemise o zi buna iti doresc

| Filip_Larisa_1999 a răspuns:

Hei, dupa mine asta e cel mai bun!
http://www.francez.ro/
Sper ca te-am ajutat! :*