| ellene a întrebat:

Imi spuneti va rog etapele, pas cu pas, cum se face un grafic in word 2007? E cam urgent, mersi happy

Răspuns Câştigător
auran
| auran a răspuns:

In cazul care stiu sa te indrume altii este si mai bine, pana atunci iti spun pasii dupa care procedez eu:
Se copiaza tabelul in excel – apesi pe iconita care are niste coloane – apare o fereastra in care iti poti alege modelul graficului – apesi next – alegi modalitatea in care doresti sa-ti apara datele – next – aici poti da un titlu, etc….- next – finish – apare graficul final – clic dreapta pe el – copy – pe intorci pe pagina de word si dai clic dreapta (in locul unde doresti sa inserezi tabelul) si paste

3 răspunsuri:
miruna-apostol
| miruna-apostol a răspuns:

Faci graficul in excel, apoi il inserezi in Word.

auran
| auran a răspuns:

Mai din cate stiu in Word nu cred ca se poate face un grafic ci, in Excel

| ellene explică:

Ms de indrumari