| Constantin_Ilie_1997 a întrebat:

Îmi trebuie regulile de la jocul roata norocului de d-toys

1 răspuns:
| Budan_Alexandra_1987 a răspuns:

Roata norocului este un joc de societate plin de suspans pentru intreaga familie.
Pachetul contine: 1 tabla de joc, 12 pioni cu suporti, 2 zaruri, un pachet cu 36 de carti Roata norocului, 6 carduri de credit, 6 carduri de asigurare, 6 tablite reprezentand apartamentul, 24 jetoane de rate, 250 bancnote.
Roata norocului este un joc colectiv de strategie, unde insa norocul are un rol important.
Scopul joculuieste de a castiga bani, cu acestia sa iti cumperi cat mai repede o locuinta si sa amenajezi o camera.
Castigatorul va fi acela, care isi amenajeaza primul camera si va aduna primul cel putin 1000 lei. ului este un joc colectiv de strategie, unde insa norocul are un rol important.
Numar jucatori: 2-6.
Varsta recomandata: 8 ani +.
Sper ca te-am ajutat
Funda?